O společnosti

FMP a.s. je významným, výhradně českým výrobcem kovových uzavíracích a spojovacích prvků pro PP-R potrubní systémy, je výrobcem prvků pro automobilový průmysl.

Kovovýroba je situována do našeho provozu v Písku, kde probíhá na plně automatizovaných obráběcích automatech a CNC obráběcích strojích. Typickým výrobkem jsou kovové, především mosazné zástřiky pro plastové rozvody vody v celé řadě rozměrů, komponenty pro uzavírací a spojovací prvky potrubních systémů vody i plynu./p>

Od roku 2002 se výrobní sortiment rozšířil o lisování plastů dle specifikace zákazníka:

V současnosti se lisují především komponenty pro automobilový průmysl a potrubní systémy. Výroba je umístěna v areálu v Ládví u Prahy.

V roce 2000 byla společnost certifikována systémem QMS podle ČSN EN ISO 9001:2009, který posunul dopředu kvalitu v oblasti výroby, ale také na jednotlivých úrovních vedení společnosti. Tento systém řízení dále zefektivnil veškeré pracovní postupy a komplexně stanovil požadavky, které jsou v dnešní době určující v odvětví přesného obrábění a vstřikování plastů (PP-R potrubní systémy a Automotive).

V roce 2008 FMP a.s. využila výzvy Ministerstva průmyslu a obchodu a v rámci programu „Trvalá prosperita“ získala grant na řešení projektu „Výzkum nekonvenčních spojů PP-R s kovy a perspektivními plasty s potlačeným creepem“. Tento měl za cíl navázat na předcházející dlouholeté zkušenosti společnosti v oblasti vývoje mosazných zástřikových těles (v PP-R tvarovkách) a jejich možných materiálových alternativ. FMP a.s. při jeho realizaci použila také mnoho ze svých jedinečných průmyslových patentů a vzorů a dokázala je prakticky aplikovat. Projekt byl úspěšně dovršen v roce 2011 a významně přispěl k technické inovaci řady výrobků a postupnému implementování zjištěných poznatků do praxe.

V současné době je FMP a.s. začleněna do operačního programu „Podnikání a inovace“ a řeší další projekt – „Zavedení robotizované sériové výroby prvků s nekonvenčními spoji PP-R s kovy“. Jeho úkolem je uplatnění výsledků předcházejícího výzkumu v sériové výrobě za pomoci kombinace stávajícího výrobního zařízení s nejmodernějšími robotizovanými technologiemi.